Перейти до основного вмісту

Росія під час обміну тілами передає загиблих найманців і громадян інших держав, — Зеленський

Під час чергового обміну тілами загиблих, Росія передала Україні тіла не лише українських військових, а й власних солдатів, зокрема осіб із російськими паспортами, та навіть громадянина іншої країни. Про це заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами, наголосивши, що такі випадки — не поодинокі, і російська сторона робить це навмисно.

21 Червня 2025 о 17:57|Суспільство|⏱ 1 хв читання|Поділитися:
Росія під час обміну тілами передає загиблих найманців і громадян інших держав, — Зеленський
Фото: president.gov.ua

Зеленський навів приклад ізраїльського найманця, який воював на боці РФ і був переданий Україні під виглядом українського військовослужбовця. Він мав ізраїльські документи, що підтверджують його іноземне громадянство. Президент наголосив, що подібні випадки вже задокументовані: принаймні 20 тіл, які Росія видала як українських воїнів, виявилися росіянами або іноземними найманцями.

На думку Зеленського, така тактика є спробою завищити кількість нібито загиблих українців, маніпулюючи цифрами. Українська сторона передала Росії всі відповідні дані та заявила про готовність повернути тіла росіян, однак з боку Кремля відсутня будь-яка конструктивна реакція.


Чому це важливо знати

Російські дії під час обміну тілами вказують на спроби маніпуляції гуманітарними процесами навіть у питаннях загиблих. Видаючи чужих громадян за українських солдатів, Кремль не лише зневажає міжнародні норми, а й підриває довіру до механізмів репатріації. Висвітлення таких фактів посилює позиції України у міжнародній дипломатії та викриває масштаб використання найманців у війні проти неї.

Автор
Росія під час обміну тілами передає загиблих найманців і громадян інших держав, — Зеленський
Олександр Остапець
Журналіст kyiv.news

Оглядач київських новин Журналіст, пише про інфраструктуру Києва, транспорт, міське планування, а також висвітлює теми криміналу та корупції.

Усі статті автора →