Перейти до основного вмісту

Міському голові на Київщині повідомили про підозру у схемі на 75 млн грн

Міському голові однієї з територіальних громад Обухівського району Київської області повідомлено про підозру у заволодінні землями водного та лісового фонду через підставних осіб і розтраті бюджетних коштів. Загальна вартість земельних активів та бюджетних коштів у кримінальному провадженні перевищує 75 млн грн, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

25 Червня 2026 о 10:34|Корупція|⏱ 3 хв читання|Поділитися:
Міський голова Обухівського району підозрюється у заволодінні землями та розтраті бюджетних коштів на суму понад 75 млн грн
Фото: Офіс Генпрокурора | 1920×1080

Як посадовець заволодів землями водного і лісового фонду

За даними слідства, підозрюваний організував схему заволодіння землями водного фонду через підставних осіб. На першому етапі земельні ділянки оформлювалися у приватну власність, а потім частину з них легалізували через укладення договорів купівлі-продажу з третіми особами.

У 2025 році посадовець повторно заволодів землями водного та лісового фонду — цього разу шляхом внесення недостовірних відомостей до документації та державних реєстрів. Через штучну зміну координат земельні ділянки фактично перенесли на більш цінні території: до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна.

Що відомо про розтрату бюджетних коштів на озеленення

Окрім земельної схеми, правоохоронці задокументували факти ймовірної розтрати бюджетних коштів під час виконання договору з озеленення території громади вартістю майже 8,5 млн грн.

До актів виконаних робіт безпідставно внесли понад 1500 годин роботи спеціальної техніки, використання якої не було передбачено ані умовами закупівлі, ані нормативними документами. Попри це міський голова підписав акти приймання виконаних робіт — це стало підставою для перерахування підряднику понад 1,3 млн грн бюджетних коштів.

Подібні схеми розкрадання публічних коштів не є поодинокими. Як ми раніше писали, у Києві викрили схему розкрадання 3 млн грн на харчуванні школярів.

Який запобіжний захід просить прокуратура

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Альтернативою визначено заставу у розмірі 75 млн грн. Також прокуратура просить відсторонити посадовця від займаної посади.

Крім того, під час негласних слідчих дій у службовому кабінеті посадовця зафіксовано розмови, які можуть свідчити про підготовку схем незаконної приватизації земель та одержання неправомірної вигоди під час розподілу бюджетних коштів. У межах кримінального провадження цим фактам буде надано окрему правову оцінку.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.

Чому це важливо знати

Схема охоплює одразу кілька напрямів зловживань: незаконне заволодіння землями водного та лісового фонду, маніпуляції з реєстрами та розтрату бюджетних коштів громади. Якщо суд погодиться з позицією прокуратури, посадовець буде відсторонений від управління громадою, а вкрадені активи на понад 75 млн грн можуть бути повернені до бюджету.

Раніше ми писали

Як ми раніше писали, Дорожньо-будівельна компанія ухилилась від сплати 244 млн грн ПДВ. Також ми повідомляли, що Заступника КП «Інформатика» підозрюють у переплаті 1,6 млн грн.

Автор
Міському голові на Київщині повідомили про підозру у схемі на 75 млн грн
Олександр Остапець
Журналіст kyiv.news

Оглядач київських новин Журналіст, пише про інфраструктуру Києва, транспорт, міське планування, а також висвітлює теми криміналу та корупції.

Усі статті автора →