Перейти до основного вмісту

У центрі Києва відкрили 50-ту бронзову мініскульптуру «Шукай!», присвячену енергетикам (фото)

У Києві встановили ювілейну, 50-ту бронзову мініскульптуру проєкту «Шукай!». Вона отримала назву «Люди опори» та присвячена енергетикам, які подарували місту світло наприкінці ХІХ століття й продовжують забезпечувати його нині. Скульптуру розмістили на місці першої міської електростанції.

19 Вересня 2025 о 11:57|Суспільство|⏱ 1 хв читання|Поділитися:
Відкриття бронзової міні-скульптурки, присвяченої енергетикам
Скриншоти з відео: instagram.com/stories/_anna_lu_

Чому саме енергетики

1890 року в Києві запрацювала перша міська електростанція, яка освітлила Міський театр (нині — Національна опера), будинки в центрі та ліхтарі на Хрещатику й Володимирській гірці. Це стало початком нової епохи для міста. Скульптура «Люди опори» символічно вшановує енергетиків минулого й сучасності.

Як виглядає мініскульптура

У скульптурі передбачено інтерактивний елемент — натиснувши кнопку, можна запалити світло у кожному віконечку.

Хто реалізував проєкт

Меценатом виступив Олександр Сагура, який зазначив:

«Енергетики своєю працею заслужили називатися людьми-опорами. Я радий можливості подякувати ювілейною скульптурою саме їм».

Проєкт «Шукай!»

Ініціаторка проєкту Юлія Бевзенко встановлює мініскульптури з 2018 року. «Шукай!» розповідає історію Києва через бронзові символи — зараз їх у місті вже 50.

Чому це важливо знати

Проєкт «Шукай!» став культурною візитівкою столиці: він зберігає пам’ять про минуле, формує сучасний міський наратив і перетворює прогулянки Києвом на пізнавальний квест.

Автор
У центрі Києва відкрили 50-ту бронзову мініскульптуру «Шукай!», присвячену енергетикам (фото)
Олександр Остапець
Журналіст kyiv.news

Оглядач київських новин Журналіст, пише про інфраструктуру Києва, транспорт, міське планування, а також висвітлює теми криміналу та корупції.

Усі статті автора →