Перейти до основного вмісту

З дна Київського моря підняли глечик часів княгині Ольги

На дні Київського водосховища дайвери ДСНС виявили унікальний артефакт — гончарний глечик часів України-Русі. Знахідку, яка пролежала під водою понад тисячу років, підняли з глибини 12 метрів поблизу Вишгорода — одного з ключових центрів Русі в добу Київської княгині Ольги.

21 Червня 2025 о 13:19|Суспільство|⏱ 1 хв читання|Поділитися:
З дна Київського моря підняли глечик часів княгині Ольги
Фото: Влада Литовченко / Facebook

Про знахідку повідомила директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. За попередньою оцінкою кандидата історичних наук Дмитра Бібікова, артефакт датується першою половиною X століття. Саме в цей період Вишгород був князівською резиденцією та стратегічним духовним осередком держави.

Глечик у чудовому стані передали на дослідження. Його форма, технологія виготовлення й навіть мікросліди на поверхні мають велику історичну цінність. Найближчим часом знахідку планують показати публіці в Музеї давньоруського гончарства заповідника.


Чому це важливо знати

Випадкова знахідка з дна Київського моря стала цінним доповненням до вивчення побуту і культури періоду України-Русі. Подібні артефакти не лише розширюють уявлення про життя у середньовічному Вишгороді, а й нагадують про те, скільки ще недосліджених сторінок зберігає українська земля — навіть під водою.

Автор
З дна Київського моря підняли глечик часів княгині Ольги
Олександр Остапець
Журналіст kyiv.news

Оглядач київських новин Журналіст, пише про інфраструктуру Києва, транспорт, міське планування, а також висвітлює теми криміналу та корупції.

Усі статті автора →