Ректор Грінченка і захисник Києва Огнев’юк став Почесним громадянином столиці посмертно
Київська міська рада 4 грудня посмертно присвоїла звання «Почесний громадянин міста Києва» Віктору Огнев’юку, який обіймав посаду ректора Київського університету імені Бориса Грінченка у 2007–2022 роках. Огнев’юк понад 40 років присвятив освітній галузі, був одним із творців реформи шкільної освіти. З перших днів повномасштабного вторгнення він обороняв Київ у складі добровольчого формування «Скіф». Віктор Огнев’юк пішов із життя у 2022 році.

Значний внесок у розвиток освіти
Віктор Огнев’юк присвятив освіті понад 40 років свого життя. Він був одним із творців ключових елементів реформи шкільної освіти, зокрема:
- розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень школярів;
- запровадження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО);
- переходу до профільної старшої школи.
Він також брав безпосередню участь у розробленні законодавства України про освіту. Його стратегічне бачення та сучасний підхід перетворили Університет Грінченка на провідний освітній, науковий і культурний центр європейського Києва.
Участь в обороні столиці
У перші дні повномасштабного вторгнення російських військ Віктор Огнев’юк вступив до Добровольчого формування Дмитрівської територіальної громади «Скіф» 133-го батальйону територіальної оборони Бучанського району. Він боронив столицю на підступах до неї, зокрема на Житомирській трасі.
За його безпосередньої участі було налагоджено роботу штабу добровольчого формування, організовувалося речове та продовольче забезпечення особового складу. Також він займався фотофіксацією руйнувань, взаємодією з органами державної влади щодо розмінування територій та наданням гуманітарної допомоги постраждалим.
Вшанування пам’яті
«Ми вшановуємо людину, чия праця десятиліттями формувала обличчя столиці. Це подяка киян тому, хто присвятив своє життя розвитку міста та його мешканцям», — зазначив Дмитро Загуменний.
На честь Віктора Огнев’юка, який пішов з життя у 2022 році, на фасаді корпусу Київського університету імені Бориса Грінченка раніше була відкрита меморіальна дошка.
Чому це важливо знати
Посмертне присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» Віктору Огнев’юку — це визнання його комплексного внеску у розвиток столиці. Він не лише сприяв ключовим освітнім реформам (ЗНО, профільна старша школа) та піднесенню Університету Грінченка, але й особистим прикладом продемонстрував громадянську відповідальність, ставши на захист Києва у складі добровольчого формування.

Журналістка, майже 10 років працює з новинами різної тематики. Висвітлює головні теми столиці з дотриманням професійних стандартів та повагою до читача.
Усі статті автора →









