Skip to main content

Зміст


14 Червня 2025

У 2024 році кияни подали найменше петицій за всю історію сервісу — рух «Чесно»

У 2024 році кияни подали найменше петицій за всю історію сервісу — рух «Чесно»


У 2024 році мешканці Києва подали лише 384 електронні петиції до міської ради — це найнижчий показник від початку роботи платформи у 2015 році. Для порівняння: у 2023 році таких звернень було 756, а рекорд встановлено у 2016 році — 2174 петиції. Про це йдеться в аналітичному звіті руху «Чесно».

 |  Олександр Остапець  | 
У 2024 році кияни подали найменше петицій за всю історію сервісу — рух «Чесно»
Зображення: рух «Чесно»

Щоб петиція потрапила на розгляд Київради, вона має зібрати щонайменше 6000 підписів — цей поріг значно перевищує мінімальні вимоги законодавства. У 2024 році лише 46 петицій досягли необхідної кількості голосів, тобто приблизно 12%. Лише 36 із них отримали підтримку влади, деякі вже реалізовано або взято до виконання, інші — відхилені.

Найчастіше відхиляли петиції з тем транспортної політики, забудови, збереження зелених зон і земельних питань. Зокрема, не підтримано резонансну петицію проти забудови урочища Китаїв, яка зібрала рекордні 8692 підписи. Причиною відмови стало формулювання, що реалізація залежить від рішення Київради щодо поновлення договорів оренди.

Також була персоналізована петиція із закликом звільнити заступника голови КМДА Костянтина Усова, яку підписали на тлі критики транспортної політики та згадки про обшуки ДБР.

«Чесно» зазначає, що низький рівень подачі петицій та високий поріг підтримки знижують довіру до цього інструменту. Мешканці менш охоче ініціюють зміни, коли не бачать конкретних результатів. Подібна ситуація спостерігається і в інших містах — Харкові та Одесі, де підтримка петицій загалом не перевищує 1%.


Чому це важливо знати

Система електронних петицій — це інструмент прямої демократії, який дозволяє мешканцям впливати на рішення міської влади. Але якщо поріг голосів завищений, а петиції не реалізуються навіть за значної підтримки, це демотивує громаду та знижує довіру до участі в управлінні містом.


Поділитися статтею