Skip to main content

Зміст


14 Червня 2025

На ВДНГ будують перший в Україні терапевтичний сад: простір для реабілітації військових і містян

На ВДНГ будують перший в Україні терапевтичний сад: простір для реабілітації військових і містян


У Києві на території ВДНГ стартувало будівництво першого в Україні терапевтичного саду — публічного простору для фізичної та психологічної реабілітації. Проєкт реалізується Міністерством у справах ветеранів та ВДНГ у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору. Над концепцією працювали команди Big City Lab, PUPA, ГО «Інститут психологічного здоров’я», а також психологи, урбаністи, лікарі та самі ветерани.

 |  Олександр Остапець  | 
На ВДНГ будують перший в Україні терапевтичний сад: простір для реабілітації військових і містян
Зображенн: ВДНГ / Facebook

20 травня було висаджено перші рослини. Відкриття першої черги саду заплановане на серпень 2025 року. Територію буде розділено на функціональні зони: тут можна буде займатися садівничою терапією, йогою, ерготерапією, а також спортом на спеціальному адаптивному майданчику. Програми адаптовані під потреби ветеранів, військових, їхніх родин, а також усіх охочих — простір буде відкритим для загального користування.

Сад стане пілотним проєктом, який надалі можуть масштабувати по всій країні — в лікарнях, реабілітаційних центрах, шпиталях і публічних просторах. Його створення спирається на міжнародний досвід: команда п’ять місяців консультувалася з фахівцями з Європи та США.

Проєкт підтримують українські й міжнародні партнери: «ПриватБанк», Visa, Work.ua, Expolight. Сад також стане логічним продовженням вже реалізованої ініціативи на Кирилівській у Подільському районі Києва — Саду відновлення та терапії ментальних травм, відкритого у 2024 році за участі урбаніста Мікаеля Кольвіля-Андерсена й за підтримки посольства Данії.


Чому це важливо знати

Терапевтичні сади — це нова модель соціальної та ментальної підтримки, яка набуває особливої актуальності під час війни. Такий простір не лише допоможе ветеранам і цивільним проходити реабілітацію, а й формує нову культуру міського середовища — інклюзивну, безпечну й орієнтовану на здоров’я та людську гідність.


Поділитися статтею